Път да бъде проверен иска областен управител.  Областният управител на Ловеч

...
Път да бъде проверен иска областен управител.  Областният управител на Ловеч
Коментари Харесай

Настояват за лабораторен анализ на АПИ за път с катастрофи

Път да бъде тестван желае регионален шеф.  

Областният шеф на Ловеч Светослав Славчев упорства Агенцията " Пътна инфраструктура " да направи лабораторен разбор на пътната настилка в сектора от първокласния път София - Варна сред селата Микре и Сопот и в региона на село Голец, където предходната седмица станаха няколко тежки произшествия, написа.

От регионалната администрация в Ловеч са изискали от АПИ  лабораторен разбор на пътната настилка в сектора след последните произшествия там, разясни регионалният шеф Светослав Славчев.

" За да забележим  дали казусът е в асфалтовата настилка или  проблемът е във високата скорост, с която водачите минават през този сектор, за зародилите ПТП-та. Да се създадат лабораторни проучвания на пътната настилка ".

Славчев добави, че след последните произшествия в сериозния от години сектор е получил сигнали от водачи и пътни служители на реда, че настилката там е износена.

" Те се съмняват, че самата пътна настилка е износена и няма нужното сцепление с гумите на автомобила, което е причина най-вероятно за ПТП-та ".
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР